Rzeczy, na które szkoda czasu

życie demotywator

Z życiem jest jeden podstawowy problem – to dość krótka impreza. Nigdy nie wiemy, kiedy się skończy. A my, biedne, jakby nieświadome żuczki, jeszcze marnujemy sporo czasu na bzdury. Tak, Ty też to robisz. Każdy z nas tak czasem ma. To normalne. Mimo wszystko – fajnie sobie uświadomić, że na pewne rzeczy szkoda życia. Jakie to rzeczy?

Coś, co Cię nie jara

Nie liczy się, czy chodzi o nieciekawą książkę, nużący film czy studia, co do wyboru których się pomyliłeś. Jeśli coś Ci się nie podoba – rzuć to w cholerę najszybciej jak tylko możesz. Bo nie ma żadnego powodu, dla którego powinieneś się męczyć. Serio.

* OK, z wyjątkiem pracy. Tej nie rzucisz z dnia na dzień, bo przestała Cię satysfakcjonować. Za coś przecież trzeba żyć. Ale nikt nie powiedział, że nie możesz się rozglądać za lepszą posadą, prawda?

Bycie kimś, kim nie jesteś

Zaakceptuj się takim, jakim jesteś. Jeśli Ty sam tego nie zrobisz, nie zrobi tego za Ciebie nikt inny. Choćbyś nie wiem jakie miał wady, znajdziesz w końcu kogoś, kto Cię polubi/pokocha takim, jakim jesteś. Bo to będziesz właśnie Ty. Poza tym: udawanie kogoś, kim się nie jest to trochę jak dobrowolny wybór dużo za ciasnego stroju. Nie dość, że jest Ci cholernie niewygodnie, to jeszcze inni widzą, że coś jest nie tak.

Relacje, które bolą

Jasne, każdy popełnia błędy. Niektórzy – może nawet większość – zasługują na drugą szansę. Jednak jeśli ktoś systematycznie kopię Cię w dupę, powinieneś w końcu zebrać się na odwagę i odejść, poszukać szczęścia gdzie indziej.

Gdybanie 

Co by było, gdybyś postąpił inaczej? Co by było, gdybyś nie zrobił tego i tego? Tego typu przemyślenia można snuć wiekami. Tylko po co? Czasu nie cofniesz, podjętych decyzji też nie zmienisz. A trzymanie się przeszłości i analizowanie popełnionych błędów prędzej czy później narobi Ci problemów.

Marzenia

Dość kontrowersyjny podpunkt, uważam jednak, że musiał się w tym zestawieniu znaleźć. Nie chodzi mi o to, że musisz całe życie poświęcić pracy, rozwojowi i zapomnieć o wszystkim innym. Nie. Mam na myśli to, że w miarę możliwości marzenia trzeba zamieniać na cele, do których się dąży. Cele, do których należy próbować się przybliżać każdego dnia. Coś jest niemożliwe do osiągnięcia? Trudno, powoli się z tym rozstawaj. Szkoda czasu na coś, co i tak nigdy się nie zdarzy. A na tęsknienie za tym już w ogóle.

Czy przychodzi Ci do głowy coś jeszcze, czemu nie powinniśmy poświęcać czasu i energii?

Źródło zdjęcia.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.